SunSmart Blog Kontakt Zwiększenie autokonsumpcji energii słonecznej z fotowoltaiki dzięki Huawei + magazyn energii LUNA

10.06.2021, 11:23
Zwiększenie autokonsumpcji energii słonecznej z fotowoltaiki dzięki Huawei + magazyn energii LUNA

W obliczu planowanych zmian odnośnie rozliczania produkcji z instalacji fotowoltaicznych coraz częściej spotykamy się z pytaniami o zestawy hybrydowe. Bez dodatkowych dodatkowych dotacji inwestycja w zestaw pracujący bez podłączenia do sieci jest dość kosztowny, ale wszystko wskazuje, że magazyny energii będą dość mocno dofinansowane! Poniżej przedstawiamy kilka wariantów hybrydowych zestawów fotowoltaicznych:

Falownik Huawei + magazyn energii Luna

Hybrydowy falownik Huawei z podłączonym magazynem energii zwieksza autokonsumpcję wyprodukowanej przed moduły fotowoltaiczne energii słonecznej. Ma możliwość podłączenia ładowarki do samochodów elektrycznych. 

Falownik jest marki Huawei Solar  - hybrydowy, wysokowydajny, sprawny, posiadający chłodzenie falownik ze sztuczną inteligencją. W falownikach Huawei dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu przetwornic. Gdy tylko coś stanie się z siecią elektryczną, napięcie wyjściowe zostaje zredukowane do 1 Volta. Huawei bardzo dużo inwestuje w badania i rozwój, co sprawia, że Huawei Solar jest niezawodną i innowacyjną marką. Falowniki Huawei są łatwe do zainstalowania i łatwe do uruchomienia. Mają zgrabny wygląd, więc nie wpływają ujemnie na wygląd domu.  Budując dziesięciolecia doświadczenia w dziedzinie energii słonecznej do zastosowań komercyjnych i użytkowych na dużą skalę, Huawei wkroczył na rynek mieszkaniowy w 2018 roku dzięki wydajnemu, lekkiemu hybrydowemu inwerterowi słonecznemu, który oferował imponujący zakres funkcji w bardzo konkurencyjnej cenie. Teraz, dwa lata później, Huawei wypuścił hybrydowy inwerter drugiej generacji, FusionSolar, wraz z gamą 3-fazowych hybrydowych i dużych komercyjnych falowników o zaawansowanych możliwościach. Falowniki nowej serii Huawei M1 posiadają wymagane od 1 sierpnia certyfikaty wymagane przez OSD. 

Falowniki Huawei FusionSolar mają wbudowany interfejs akumulatora ze sprzężeniem prądu stałego o wysokim napięciu , który jest kompatybilny z popularnymi akumulatorami LG chem RESUH , a także z nowym systemem akumulatorów LUNA2000 firmy Huawei. Huawei niedawno ogłosił nowy, opracowany przez siebie system magazynowania energii (ESS), który będzie pasował do nowych jednofazowych i 3-fazowych falowników hybrydowych FusionSolar. Wysokonapięciowy, modułowy system akumulatorów składa się z jednostek 5 kWh z ogniwami litowo-żelazowo-fosforanowymi (LiFePO4) i może być układany w stosy, aby zapewnić do 30 kWh pojemności magazynowej z 2 jednostkami ESS równolegle.

Zestaw nr 1:

1.  HUAWEI SUN 2000-3KTL-M1 

2.  Magazyn energii HUAWEI LUNA 2000-5-S0 o pojemności użytkowej 5000 Wh

3.  Licznik Huawei DTSU666-H Smart Power Sensor 3 faz

Cena zestawu: ok. 27 000 PLN

Uwaga do zestawu należy doliczyć koszt modułów fotowoltaicznych oraz konstrukcji, zabepieczeń i montażu!

 

 

 

Zestaw nr 2:

1.  HUAWEI SUN 2000-5KTL-M1 

2.  Magazyn energii HUAWEI LUNA 2000-10-S0 o pojemności użytkowej 10 000 Wh

3.  Licznik Huawei DTSU666-H Smart Power Sensor 3 faz

Cena zestawu: ok. 36 000 PLN

Uwaga do zestawu należy doliczyć koszt modułów fotowoltaicznych oraz konstrukcji, zabepieczeń i montażu!