SunSmart Blog Piszą o nas

22.03.2024, 14:53
Piszą o nas

Wiosna to czas wzmożonej pracy paneli fotowoltaicznych: słońce świeci mocno a temperatura powietrza jest niska, stąd pobijanie kolejnych rekordów generowania zielonej energii z paneli fotowoltaicznych. Minione dni to czas, kiedy wszystkie instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju pracowały z łączną mocą ponad 10 GW. Słońce jest naszym eko-sprzymierzeńcem, dzięki niemu nie tylko oszczędzamy nieodnawialne zasoby kopalniane, ale również oszczędzamy na rachunkach za prąd. Dzięki dobrze dobranej instalacji jedynymi kosztami dla są rachunki za utrzymanie licznika i koszty dystrybucyjne. O tym możecie przeczytać w portalu: Nasze Miasto Kraków

O tym możecie przeczytać w portalu: Nasze Miasto Kraków 

 

 

Już wkrótce zostanie ogłoszony regulamin nowego naboru do programu dofinansowań Mój prąd 6.0. Dzięki dotacji Mój Prąd można będzie otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę, pompę ciepła i magazyny energii sięgające nawet do 50% wartości instalacji. 

Zgodnie z ostatnią wypowiedzią pani Eweliny Steczkowskiej - rzeczniczki prasowej NFOŚiGW, prace nad nowym programem Mój prąd jeszcze trwają, a w regulaminie nowego naboru do dofinansowania znajdą się konkretne wymagania odnośnie do sprzętu instalowanego w ramach dofinansowania m.in. certyfikacji pomp ciepła na liście ZUM (Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów) 

Decydując się na wybór instalatora fotowoltaiki warto sprawdzić jakie firma posiada uprawienia oraz na jakich produktach pracuje. Krakowska firma Sun Smart montująca panele fotowoltaiczne od 2020 roku jest Platynowym instalatorem falowników Foxess, dzięki czemu wszystkie falowniki (które przecież są sercem instalacji) zainstalowane przez firmę Sun Smart mają wydłużoną gwarancję do lat 13 i polski serwis! Panele fotowoltaiczne, które firma rekomenduje mają nawet 30 lat gwarancji producenta oraz są produkowane w najnowszych dostępnych technologiach HJT czy TopCon, co gwarantuje wysoką sprawność i efektywną pracę paneli fotowoltaicznych. W ofercie firmy są również certyfikowane na liście ZUM pompy ciepła renomowanych producentów.

 

Firma Sun Smart to nie tylko instalator paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Dbając o to, aby instalacje były długotrwałe i bezawaryjne, pracują nad solidnymi systemami montażowymi. Konstrukcja balastowa pod panele fotowoltaiczne to znana alternatywa montażu fotowoltaiki w sytuacji, gdy nie można stabilizować jej poprzez ingerencję w strukturę płaskiego dachu. W szukaniu sposobów odciążenia konstrukcji i kosztów można pójść krok dalej, co zrobili eksperci Sun Smart, proponując bezprofilowy, innowacyjny system montażu paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich. Aluminiowe podpory balastowe tzw. „łabędzie” z powodzeniem zastępują tradycyjne „ekierki”, przyspieszając prace, generując oszczędności kosztów i materiału, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa i stabilności oprawy.

Nowoczesna, bezprofilowa konstrukcja balastowa pod panele fotowoltaiczne to jedno z innowacyjnych rozwiązań w ofercie polskiego instalatora OZE. Poza dedykowaną produkcją elementów konstrukcji pod panele PV firma dostarcza także kompleksowe zestawy asortymentu niezbędnego do korzystania z zielonej energii. Dzięki temu można zintegrować całą instalację fotowoltaiki z urządzeniami elektrycznymi, by przekierować nadwyżki energii tam, gdzie jej aktualnie potrzebujemy. W ofercie firmy Sun Smart znajdziemy: panele PV, falowniki, pompy ciepła, magazyny energii renomowanych marek, a także klasyczne elementy konstrukcji oparte o profile aluminiowe i stelaże „ekierki”.

www.sunsmart.pl