SunSmart Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

W naszym portfolio znajdziecie moduły fotowoltaiczne z czołówki rankingów producentów fotowoltaicznych. Wybieramy produkty sprawdzone, posiadające długą gwarancje produktową i charakteryzujące się wysoką jakością. Na bieżąco obserwujemy sytuację finansową i ofertę produktową producentów komponentów fotowoltaicznych, a to wszystko po to, aby zapewnić naszym Klientom najlepsze produkty i najbardziej korzystne ceny!

 

 

Panele fotowoltaiczne Hyundai to wysokiej jakości produkt marki Hyundai Energy Solutions, jednego z głównych podmiotów potężnej i cenionej na świecie firmy Hyundai Heavy Industries, założonej w 1972 roku. Marka Hyundai Energy Solutions jest jednym ze światowych liderów w branży solarnej, z olbrzymim zapleczem finansowym, oferującą wysokiej jakości produkty. Panele fotowoltaiczne Hyundai cieszą się pozytywnymi opiniami instalatorów, a do ich zalet można zaliczyć:

  • wykonanie w technologii gontowej  - sama technologia Shinegled polega na innowacyjnym sposobie produkcji modułów i nowatorskim rozmieszczaniu ogniw krzemowych. Pełne ogniwo jest cięte laserowo i dzielone na 5 części, a zamiast tradycyjnej taśmy lutowniczej używany jest klej ECA. Poszczególne ogniwa montowane są "na zakładkę”, czyli każdy, cienki pasek lekko zachodzi na kolejny a ich łączenia ukryte są pod pojedynczymi "busbarami” (szynoprzewodami). Dzięki takiemu układowi powierzchnia całego modułu jest bardziej wykorzystana niż w przypadku wcześniej stosowanych technologii, co pozwala na uzyskanie wyższej wydajności z 1 m2 powierzchni nawet o 15%
  • dodatkowym atutem tego rodzaju rozmieszczania poszczególnych ogniw jest fakt, że ewentualne zacienienia mają mniejszy wpływ na obniżenie produkcji. Pomaga w tym również zastosowana przez Hyundaia technologia łączenia ogniw zarówno równolegle jak i szeregowo.
  • kolejnym faktem świadczącym o wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych Hyundai Energy Solutions są współczynniki temperaturowe, które dla przykładu wynoszą zalednie -0.34%/oC dla współczynnika Pmax.
  • 25-letni okres gwarancji produktowej (to o wiele dłuższy okres niż oferowana przez większość producentów standardowa 12-letnia gwarancja);
  • 25-letnią gwarancję sprawności.

 

Moduł Viessmann Vitovolt to produkt wysoko cenionej niemieckiej firmy VIESMANN o mocy 385W. Producent oferuje 15 lat gwarancji na produkt i 25 lat gwarancji na liniową pracę instalacji. Skonstruowany z 360 ogniw wykonanych w technologiii Shingled PERC, która wykorzystuje nakładające się wzajemnie ogniwa pozwalając tym samym znacząco zwiększyć jego powierzchnię czynną oraz efektywność. Wysoka sprawność pracy moduły - 20,5% oraz bezpieczeństwo eksploatacji ( 2 obejściowe mostki diodowe) zapewniają niezawodną eksploatację. Wysoka wytrzymałość mechaniczna na obciążenie śniegiem (5400Pa), oraz wysoka odpornośćna działanie mgły solnej i amoniaku powodują, że idealnie nadaje się do zastosowania w regionach nadmorskich oraz o intensywnej gospodarce rolnej. Szkło antyrefleksyjne o grubości 3,2 mm zapewnia wysoki uzysk energii solarnej a certyfikacje zgodnie z IEC 61215, IEC 61730, IEC 61701 i IEC 62716 gwarantują spełnienie międzynarodowych standardów jakości

Trina Solar to jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. W ciągu ponad 20 lat istnienia pobili aż 18 rekordów efektywności różnego rodzaju ogniw. Widnieje na wysokiej pozycji rankingu TIER 1 - rankingu najlepszych producentów modułów fotowoltaicznych. Produkty tej marki przeszły dwustopniowe badania elektroluminescencyjne w procesie produkcji i posiadają wysokiej jakości szkło z powłoką antyrefleksyjną. Firma niedawno uzyskała podwójne certyfikaty "Environmental Product Declaration", który potwierdza wysokie starania firmy o ochronę środowiska. 

Trina wprowadziła na początku roku swoje nowe, wysokowydajne moduły serii Vertex S. Są to pierwsze moduły z klasy mocy 400 Wp tego producenta i mają kilka wyjątkowych cech. Moduły tego znanego producenta są dostępne w klasach mocy od 380 do 395 Wp oraz od 390 do 405 Wp. Wysoką wydajność modułów zapewnia 120 monokrystalicznych ogniw PERC o wielkości 210 mm, rozmiar ten gwarantuje najwyższą moc. Co więcej, dzięki innowacyjnej technologii NDC (non-destructive cutting – cięcie bez uszkodzeń) została osiągnięta najlepsza wytrzymałość na zginanie i czysty wygląd przekroju. W wyniku tego uzyskano idealną wydajność przy minimalnej jednostce ogniwa. Ogniwa powinny również utrzymywać prąd modułu na niskim poziomie, dzięki czemu moduły dobrze współpracują z optymalizatorami i inwerterami. Prąd zwarciowy modułów Vertex S wynosi ok. 12 A.

Panele składają się teraz z 5 rzędów ogniw, poprzednio model Trina miał 6 rzędów. Firma zmniejszyła także odstępy między ogniwami z 2 mm na 0,5 mm (technologia High density), zapewniając w ten sposób większą powierzchnię aktywną ogniwa. Technologia Multi-busbar poprawia absorpcję światła i rozpraszanie prądu, a także zmniejsza rezystancję szeregową.

Podsumowując, technologie te pozwalają na zwiększenie mocy wyjściowej modułu aż do 405 Wp. Oznacza to do 65 Wp więcej mocy, a także sprawność wynosi ponad 21%. Ponadto moduł zawiera 3 diody bypass, które interweniują w przypadku zacienienia i zabrudzeń na panelach.

 

 

 

 to największy producent modułów fotowoltaicznych na świecie. 

W swoich monokrystalicznych panelach fotowoltaicznych, LONGi SOLAR stawia na technologię PERC i half cut. Dzięki tym rozwiązaniom moduły azjatyckiego producenta cechują się jeszcze większą wydajnością i niezawodnością. Ogniwa PERC wykorzystywane w panelach Longi Solar różnią się budową od tradycyjnych paneli. Dzięki dodatkowej warstwie dielektryka możliwe jest bardziej efektywne wykorzystanie promieni słonecznych. Efektem jest wyższa wydajność całej instalacji. Half cut czyli ogniwa połówkowe zostały stworzone z myślą o minimalizacji strat spowodowanych np. zacienieniem czy zabrudzeniem. Co więcej panele wykorzystujące tą technologię charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną, a co za tym idzie dłuższą żywotnością. LONGi od 18 lat jest największym dostawcą monokrystalicznych płytek krzemowych na świecie, o łącznej wartości ponad 5,25 mld USD . Uzbrojony i napędzany zaawansowaną technologią i długoletnim doświadczeniem w dziedzinie krzemu monokrystalicznego, LONGi dostarczył w 2017 roku około 4,5 GW produktów o ponad 100% wzroście w trzech kolejnych latach. Koncentrując się na badaniach i rozwoju, produkcji i sprzedaży i marketingu monokrystalicznych produktów krzemowych, LONGi Solar jest zaangażowana w dostarczanie lepszych rozwiązań LCOE, a także promowanie ogólnoświatowego zastosowania technologii monokrystalicznej.