SunSmart Blog Nawet do 400 złotych więcej oszczędności dzięki fotowoltaice

03.09.2021, 08:02
Nawet do 400 złotych więcej oszczędności dzięki fotowoltaice

Polacy, którzy już zainwestowali w panele fotowoltaiczne, cieszą się z oszczędności. W każdym miesiącu w portfelu zostaje im od 200 do 400 złotych więcej.

70 procent inwestorów, którzy założyli instalację fotowoltaiczną, już w pierwszym roku, odczuwa oszczędności wynikające z pracy paneli fotowoltaicznych na ich dachu. "Raport o fotowoltaice w Polsce" firmy Oferteo, przeprowadzony wśród osób, które zdecydowały się na montaż paneli słonecznych. Średni koszt instalacji fotowoltaicznej wynosi 29tys złotych, a trzy czwarte respondentów wspierało swoją inwestycję z rządowych programów i dotacji na fotowoltaikę. Fotowoltaika z wsparciem od państwa cieszy się powodzeniem ze względu na zachetę do inwestowania w ekologię. Dotacje z programu Mój Prąd i Czyste powietrze skracają czas zwrotu inwestycji w panele słoneczne. W ciągu ostatniego roku 77proc. badanych odliczyło zakup paneli słonecznych od podatku a 74proc. skorzystało z któreś z dostępnych form dotacji. 

Nasi Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie przy przygotowaniu i złożeniu wniosków pozwalających na zmniejszenie kosztów instalacji.