SunSmart Blog Magazyny energii - Mój Prąd 4.0.

20.04.2022, 15:31
Magazyny energii - Mój Prąd 4.0.

Na szczegóły dotyczące programu Mój Prąd czekała cała branża fotowoltaiczna oraz osoby, które myślą o kupnie magazynu energii. Kształt tegorocznej odsłony programu wyznacza autokonsumpcja energii elektrycznej, co oznacza, że będzie można uzyskać dofinansowanie na wspierające ten trend urządzenia.

Rządowe dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 4.0. mocno wspiera popularyzację magazynów energii. Nadwyżka energii wyprodukowana przez fotowoltaikę lub inne odnawialne źródła oddawana jest do sieci energetycznej. Dla zakładów energetycznych jest to obciązenie linii i sieci, wpływające na pogorszenie możliwości korzystania z falowników. Magazyny energii mają zatrzymywać nadprodukcję energii w gospodarstwie domowym tym samym zwiększając autokonsumpcję. Dzięki magazynom energii możemy korzystać z własnej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne energii nawet nocą, gdy fotowoltaika nie pracuje. Zmagazynowana energia przydaje się również zimą, gdy do ziemi dociera mniej promieni słonecznych. Domowy magazyn energii zapewnia również bezpieczeństwo w razie braku zasilania w razie awarii sieci energetycznej. 

Program Mój Prąd 4.0. bardzo mocno wspiera inwestycje w magazyny energii - dzięki dotacjom można w większości pokryć koszty inwestycji w magazyn energii.