SunSmart Blog Jak dbać o bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej?

17.04.2023, 08:50
Jak dbać o bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej?

Bezpieczeństwo instalacji naszych Klientów to dla nas priorytet! Kładziemy nacisk na to, aby instalacja pracowała bezawaryjnie długie lata. Wciąż rozwijamy i ulepszamy nasze zabezpieczenia instalacji. Dlatego powstał Sun Smart Fire Protection System

Sun Smart Fire Protection System wykorzystuje materiał z mikrokapsułkami wypełnionymi środkiem gaśniczym umieszczonym w skrzynce z zabezpieczeniami. Taśma pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia mikrokapsułki z gazem, który wypiera tlen ze źródła pożaru tłumiąc pierwszy płomień. Uwolniony środek jednocześnie zapobiega ponownemu zapłonowi poprzez schłodzenie otoczenia.

Taśma samogasząca nie wymaga zasilania zewnętrznego, nie potrzebuje serwisu, nadzoru czy konserwacji. Jednorazowe umieszczenie w skrzynce elektrycznej zabezpiecza instalacje praktycznie na lata. Taśma nawet po aktywacji i ugaszeniu pożaru w skrzynce nadaje się do dalszego wykorzystywania, aż do całkowitego zużycia środka gaśniczego. Przy domowych zastosowaniach jest to praktycznie nieosiągalne.