SunSmart Falowniki

Falowniki

Jesteśmy Platynowym Instalatorem FoxEss (otrzymaliśmy najwyżśzy możliwy poziom certyfikacji producenta falowników Foxess), co oznacza, że nasi klienci otrzymują nie 12 lecz 13 lat gwarancji na falowniki marki FoxEss.

 

 

Rekomendujemy falowniki marki FOXESS SERII T - GENERACJI G3, po pierwsze z powodu szerokiego zakresu pracy i niskiego napięcia startowego - dającego dłuższą pracę paneli w ciągu dnia (panele wcześniej się wybudzają) poprzez wydłużoną gwarancję do 13 lat. Jako Złoty instalator Foxess wszystkie zainstalowane i zgłoszone przez nas falowniki mają wydłużona gwarancję. 

Serwis w Polsce, sprawdzony przez nas, daje możliwość natychmiastowej reakcji (maksymalny czas reakcji to 48godz) w przypadku awarii falownika lub elementów (np modułu wifi). W przypadku awarii w pierwszej kolejności zdalnie korygowane są ustalenia falownika, w razie konieczności wymiany, wymiana następuje w ciągu kilku dni. Falowniki FoxESS cieszą się dobrymi opiniami wśród instalatorów fotowoltaiki między innymi z uwagi na wysoką jakość, łatwość obsługi, bezawaryjność, intuicyjny monitoring i polskie wsparcie techniczne.

Ogromną zaletą falowników FoxESS jest ich szybki start. Falowniki włączają się już przy minimalnych wartościach napięć i prądów. Również połączenie z siecią AC i start produkcji odbywa się szybko i przy niskich wartościach. Sama próba połączenia do sieci AC odbywa się jedynie wtedy, kiedy falownik posiada odpowiednią do tego moc. W innym przypadku nie są podejmowane próby, a co za tym idzie przekaźniki nie są niepotrzebnie uruchamiane. Będzie to duża zaleta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, przekładająca się bezpośrednio na żywotność i bezawaryjność falownika. Jednym z przykładów może być falownik trójfazowy, model T25. Włączenie oraz połączenie z siecią AC realizowane jest już przy 180 V oraz 0.2 - 0.3 A ze strony DC. 

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE NOWY INWERTER SERII T - GENERACJI G3

 • Profesjonalna technika procesu tworzenia inwertera, zapewnia cichą prace urządzenia.
  Dedykowany inwerter trójfazowy, model T, pozwala na włączenie oraz połączenie z siecią AC, które realizowane jest już przy 180 V oraz 0.2 - 0.3 A ze strony DC.
 • Tzw. „szybki start” inwerter włącza się już przy minimalnych wartościach napięć oraz prądów
        
 • Łatwy montaż, który przebiega w trzech odsłonach: montaż licznika w rozdzielni, połączenie licznika z falownikiem przewodami przy pomocy portu RS485 Meter oraz włączenie funkcji licznika z poziomu falownika lub strony producenta
   
 • Łatwe konfigurowanie monitoringu, także w trzech odsłonach: połączenie rejestratora z wifi, utworzenie elektrowni, zeskanowanie kodu QR, 
   
 • Aktualizacja oprogramowania przy pomocy portu USB
   
 • Zdalna możliwość zmiany parametrów, które pozwolą dostosować falownik do aktualnych warunków panujących w sieci energetycznej 
   
 • Obudowa  inwertera wykonana z aluminium

Falowniki posiadają moduł WiFi oraz serwis w Polsce. 

 

 

Falowniki Huawei są niezbędnym elementem każdej instalacji paneli fotowoltaicznych. Falowniki Huawei spełniają wysokie wymagania jakościowe. W przeszłości Huawei Solar produkował głównie inwertery, które były odpowiednie dla cięższych instalacji. Od 2018 roku asortyment został poszerzony o falowniki jednofazowe, dzięki czemu falowniki Huawei mogą być wykorzystywane również w instalacjach domowych i komercyjnych. Są to falowniki o mocy 1, 2, 3, 4 i 5 kW. Falowniki Huawei standardowo zawierają kilka MPP-Trackerów. Dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu przetwornic. Gdy tylko coś stanie się z siecią elektryczną, napięcie wyjściowe zostaje zredukowane do 1 Volta. Przyjazne dla użytkownika, łatwy do monitorowania.Falowniki Huawei są łatwe do zainstalowania i łatwe do uruchomienia. Mają zgrabny wygląd, więc nie wpływają ujemnie na wygląd domu czy budynku firmowego. Dzięki szerokim możliwościom monitorowania wytwarzanej energii słonecznej, klient końcowy ma bezpośredni wgląd w uzyskaną wydajność.

 

 

Falowniki firmy Fronius są wydajne, niezawodne i stanowią nieodzowne serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Klasy mocy od 1,5 do 27,0 kW umożliwiają ich zastosowanie w instalacji niemal każdej wielkości, od domu jednorodzinnego aż po instalacje wielkopowierzchniowe.Dzięki rozwiązaniom do gromadzenia energii firmy Fronius możliwe jest tymczasowe magazynowanie w akumulatorze nadmiaru energii z instalacji fotowoltaicznej.

System monitorowania instalacji firmy Fronius obejmuje rozwiązania do obsługi transmisji danych z instalacji fotowoltaicznych: dzięki temu można zapewnić niezawodne monitorowanie instalacji oraz łatwą integrację z innymi systemami. Sprzęt instaluje się błyskawicznie, oprogramowanie ma intuicyjną obsługę.

 

Instalacje fotowoltaiczne z optymizerami mocy i inwerterami SolarEdge umożliwiają śledzenie MPP (punktu maksymalnej mocy) osobno dla pojedynczego modułu. Dzięki temu każdy moduł pracuje niezależnie zapewniając większe zyski. Ponadto użytkownik ma możliwość monitoringu pracy systemu PV. 

Działanie optymalizatorów mocy polega na szukaniu punktu mocy maksymalnej na poziomie pojedynczego modułu PV. Co do idei, optymalizator mocy ma za zadanie obciążyć moduł PV w sposób optymalny – czyli taki, który w danych warunkach oświetlenia zapewni na wyjściu największą możliwą moc, niezależnie od tego, jaki prąd i napięcie generują pozostałe moduły w szeregu.Jeżeli na module fotowoltaicznym pojawi się cień, zmniejszy się prąd, jaki dany moduł PV będzie mógł generować. Jeżeli moduł ten jest połączony w szeregu z innymi modułami, spadek prądu na zacienionym module może przełożyć się na spadek prądu na całym szeregu modułów lub zostanie on „odcięty” przez diody obejściowe.

 

 

 

Growatt powstał zaledwie 10 lat temu, w 2010 roku, a już jest jednym z największych producentów inwerterów na świecie. Growatt uosabia wszystko to, co dobre w produktach z Chin, mianowicie są dobre i tanie. Growatt to jeden z największych, o ile nie największy producent falowników z Chin. Sprzedali prawie 2 miliony inwerterów w ponad 100 krajach, co przekłada się na zainstalowaną moc ponad 12GW. Są bardzo silni na rynku chińskim i indyjskim, ale są znani też w Australii i Europie. To co wyróżnia Growatt to dobre wsparcie klienta, czego przejawem jest wiele lokalnych oddziałów w Europie, w tym także w Polsce. Dzięki temu, gdyby coś poszło nie tak, spokojnie dogadasz się po polsku z oficjalnymi przedstawicielami firmy.